تصمیم عجیب شورای‌ عالی‌ اسلامی ‌نروژ درباره ارتداد - امام زمان
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
بنا به تعالیم دین مقدس اسلام، هر کس از دین اسلام خارج شود مرتد به حساب آمده و در صورتی که پس از سه روز به دین اسلام بازنگردد، مجازات وی قتل تعزیری خواهد بود.


شورای عالی اسلامی بلژیک با همکاری شورای عالی کلیساهای این کشور در بیانیه‌ای مشترک، ورود مسلمانان به دین مسیح و به اسلام درآمدن مسیحیان را روز گذشته 2 شهریورماه امری مجاز اعلام کرد.

به گزارش شیعه نیوز به نقل از «جهان»، اولاو فیکس سرپرست دفتر شورای عالی کلیساهای نروژ، با اعلام این خبر گفت: به اسلام درآمدن مسیحیان و گرویدن مسلمانان به دین مسیح مساله‌ای مهم و یکی از مسائل پر چالش حقوق بشر در جهان است.

وی افزود: مطرح کردن مساله مذکور به هیچ عنوان انگیزه‌ای برای تغییر دین دادن ایجاد نمی‌کند، بلکه در پی آن است که حساسیت در این زمینه را کاهش و بر شخصی بودن مساله دین تاکید بیشتری کند.

از سوی دیگر «صهیب السلطان» سرپرست کل شورای عالی اسلامی نروژ تصریح کرد: بیانیه مذکور به تمام موسسات اسلامی ابلاغ و همچنین روزگذشته در میان نمازگزارن جمعه توزیع شده است. وی همچنین افزود: بیانیه مذکور پس از بررسی مشترک دو شورای عالی اسلامی نروژ و شورای عالی کلیساهای این کشور در طول چند ماه گذشته صادر شد.

این در حالی است که صدور این بیانیه در نروژ خشم بسیاری از علما و مسلمانان در این کشور را برانگیخت تا جایی که بسیاری از آنان شورای عالی اسلامی این کشور را به جاسوسی و عدم فهم مسائل دینی متهم کردند.

علمای نروژ همچنین اعلام کردند: بنا به تعالیم دین مقدس اسلام، هر کس از دین اسلام خارج شود مرتد به حساب آمده و در صورتی که پس از سه روز به دین اسلام بازنگردد، مجازات وی قتل تعزیری خواهد بود.

برخی از منابع خبری نیز در این باره گفته‌اند: سالیانه بسیاری از مسلمانان برای برخورداری از مزایای اقامت و پناهندگی در نروژ به دین مسیح در می‌آیند.

در حال حاضر 46 موسسه اسلامی زیر نظر شورای عالی اسلامی نروژ فعالیت می‌کنند، در حالی که بسیاری از موسسات اسلامی دیگر نروژ از پیوستن به این مجلس سر باز می‌زنند.

نروژ سال گذشته 500 هزار کرون به شورای عالی اسلامی در قالب حمایت مالی پرداخت. گفتنی است شورای عالی اسلامی نروژ از روزنامه نروژی منتشرکننده کاریکاتور توهین آمیز پیامبر اکرم (ص) حمایت کرد.

منبع خبر: جهان امروز

Powered by WebGozar