اسناد خصومت یکی از دشمنان امام‌عصر(ع) با جشن‌ نیمه‌شعبان - امام زمان
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
« : امروز، ساعت 12:20:21 بعدازظهر »
شیعه در طول تاریخ با امید زنده بودن و انتظار ظهور منجی، عامل امید و نیروی حرکت‌بخش این او در مقابل گردنکشان تاریخ بوده و هست و به همین دلیل، وقتی استعمار به عمق نیروی این عامل واقف شد، در صدد خشکاندن اساس آن برآمد که فرقه‌سازی از آن جمله است و ایجاد بهائیت، نماد آشکار آن به شمار می‌رود.
بهائیان به عنوان دشمن‌ترین دشمنان حضرت ولی‌عصر(عج) با هرچه که ذره‌ای یاد آن امام غایب از نظر را زنده سازد،‌ به شدت مخالفت می‌ورزند و می‌کوشند همه کانون‌های مهدوی را با خشونت هرچه تمام‌‌تر، نابود سازند.

اکنون پس از گذشت چندین سال از تلاش‌های بی‌وقفه و سازمان‌یافته آنها در ایران که پایگاه اصلی و مهم شیعه به شمار می‌رود، اسناد متعددی وجود دارد که عمق خصومت آنها از یک سو و وحشتشان از گسترش روزافزون فرهنگ انتظار را نشان می‌دهد.

در این بخش، پنج سند را که به گونه‌ای با این موضوع مرتبط است، می‌خوانیم.
در سند اول،‌ مقابله پرویز ثابتی، مقام امنیتی و بهائی معروف، با گروهی از مردم را می‌بینیم که حکم مراجع تقلید مبنی بر تحریم استفاده از پپسی‌کولا را که متعلق به ثابت پاسال بهائی بوده، تکثیر و توزیع می‌کنند. وی در متنی دست‌نویس و با قید «خیلی فوری» و «سری»، شمشیر را از رو می‌کشد و به همه ساواک‌ها دستور می‌دهد متخلفان «تحت تعقیب قرار گیرند».

سند دوم، مربوط به بیستم خرداد 1342، یعنی پنج روز پس از کشتار وحشیانه 15 خرداد است که محفل بهائیان ایران با ارسال نامه زیر به سرتیپ بهائی خسروانی، آجودان مخصوص شاه و یکی از عوامل سرکوب قیام ملت در 15 خرداد که بعدها به درجه سپهبدی ارتقا یافت، از او صمیمانه قدردانی می‌کند. همچنین در نامه مزبور، تعابیری را برای مردم و روحانیت به کار برده که قلم از ذکر آن شرم می‌کند.
با نقل متن کامل تقدیرنامه مذکور، بدین وسیله پیشاپیش از همه مردم رشید ایران و امت امام خمینی(ره) به دلیل چاپ این نامه اهانت‌بار پوزش می‌طلبیم.

در سند سوم، می‌بینیم که شهید حاج اسماعیل رضایی در راه مبارزه با بهائیت و برگزاری جشن‌های پرشکوه نیمه شعبان و همچنین احداث مسجد صاحب‌الزمان(عج) در مقابل کارخانه پپسی کولا،‌ جان خویش را از دست داد.

سند چهارم نیز بخشنامه‌ای است که در مجله رسمی بهائیان ایران درج شده و در آن به بهائیان ابلاغ کرده که دقت کنند تا در کارت‌های عروسی‌شان از عناوینی همچون «در ظل توجهات حضرت امام عصر عجل‌الله تعالی فرجه» که متعلق به ادیان عتیقه! [منظور اسلام بوده] است، استفاده نشود.

سند پنجم، نامه‌ای مربوط به بالاترین مرجع بهائیان در قاره آسیا، یعنی ایادی امرالله در آسیاست که به محفل ملی بهائیان ایران ارسال داشته و در آن شدیدا انتقاد کرده که چرا در تلویزیون ایران ـ که در آن زمان، یعنی سال 1342 در تملک بهائیان بود و ریاست آن را ثابت پاسال بهائی بر عهده داشت ـ فرا رسیدن نیمه شعبان را تبریک گفته است.

سند شماره 1
نخست‌وزیری
سازمان اطلاعات و امنیت
تلگراف: خیلی فوری
تاریخ 22/2/52
شماره: 1288/312
سری
اخیرا عده‌ای از عناصر ماجراجو و سودجو، فتوائیه آیت‌الله شریعتمداری را در مورد تحریم خرید و فروش نوشابه‌های شرکت «پپسی‌کولا» تکثیر و بین مردم توزیع می‌نمایند. دستور فرمایید عوامل توزیع فتوائیه شناسایی و ضمن احضار و تذکر در تکثیر و توزیع آن جلوگیری به عمل آورند.
ضمنا چنانچه به تذکرات داده شده وقعی ننهادند، به جرم تحریک و اخلال در نظم و امور جاری کشور تحت تعقیب قرار گیرند. نتیجه اعلام [شود].
ثابتی

سند شماره 2
تشکر از جلاد تهران
نمره: 123/خ
تاریخ: 6 شهر النور 120 مطابق 20/3/1342
تیمسار سرتیپ پرویز خسروانی
فرماندهی ژاندارمری ناحیه مرکز
تاریخ یکصد و بیست ساله جهان بهائی به خصوص در ایران، همواره مشحون از شهادت نفوس و تاراج دارایی و اموال آنان به دست اراذل و اوباش و به تحریک ارباب عمائم [= روحانیون] و یا افرادی نادان بوده است، ولی در خلال صفحات این تاریخ، همواره ستاره‌های درخشانی در مقامات دولتی وجود داشته‌اند که با توجه به وظایف اساسیه وجدانیه و اجتماعی خود، نوع‌دوستی و عدالت‌گستری نموده و به کرات مانع تجاوز رجاله و یا علما، بدعمل شده‌اند در اثر همین حسن تشخیص و میهن‌دوستی و نوع‌پروری واقعی آنان، درواقع آبروی کشور مقدس ایران تا اندازه‌ای محفوظ مانده و از سوءشهرتی که دیگران ایجاد نموده‌آند، کاسته شده است.
زحمات و خدمات و سرعت عمل تیمسار نیز در جلوگیری از تجاوز اراذل و اوباش و رجاله کرارا در سنین اخیره در این محفل مذکور شده، به خصوص در این ایام که بحمدالله اولیای امور نیز به رأی‌العین، سوءعمل جهلای معروف به علم [= روحانیت مبارز] را مشاهده کرده و هر دیده منصفی رذالت و جهالت و پستی فطرت این افراد را گواهی می‌دهد.
یقین است عموم دوستداران مدنیت و علم و اخلاق و دیانت، زحمات تیمسار را با دیده احترام و تقدیر نگریسته و تاریخ امر بهائی آن جناب را در ردیف همان چهره‌های درخشان حافظ و نگهبان مدنیت عالم انسانی ثبت و ضبط خواهد نمود.
با رجای تأیید ـ منشی محفل

سند شماره 3
ثابت پاسال، عامل قتل طیب
موضوع: بهائیان
تاریخ وصول خبر: 5/11/44
با یکی از بهائیان که در شرکت ملی نفت کار می‌کند، بر حسب تصادف برخورد کردم. او می‌گفت که ثابت پاسال، سرمایه‌دار معروف، مجرم واقعی اعدام طیب بوده و این طور شرح می‌داد که ثابت پاسال [ناخوانا] اعلی‌حضرت همایون شرفیاب به عرض رسانیده که طیب، مسبب خراب کردن گورستان بهائیان و گلستان جاوید شده. برای تکمیل این اطلاعات از سوابق ذهنی که در تابستان گذشته [ناخوانا] سال سروستانی کارمند فرهنگ داشتیم که می‌گفت، بهائیان انتخاب جزیره [صحیح: حظیره] القدس [ناخوانا] که چند سال قبل مسلمان‌ها خراب کردند، از مدرسه فیضیه قم گرفتم و از چند ماه قبل از اتخاذ فروش [ناخوانا] بهائیان شیراز شنیدم که می‌گفت: ما نه فقط انتقام گذشته را گرفتیم، بلکه موضوع بهائی را تا مرحله اصلاحات ارضی ادامه دادیم. می‌خواست موضوع اصلاحات ارضی را یک موضوع امری و پیش‌گویی‌شده تلقی کرده و آن را از بهائیان بداند. به طور کلی بهائیان بحران‌های چند ماهه گذشته ایران و اختلافات دولت و روحانیون [ناخوانا] بهائیان در لندن می‌دانند.

سند شماره 4
تذکر پیرامون کارت‌‌های عروسی بهائیان
ابلاغات محفل
درباره کارت‌های عروسی احباء
گاهی مشاهده شده که در کارت‌های دعوتی که برای عروسی (مخصوصا) در شهرستان‌ها تهیه می‌شود، احبای الهی از کارت‌های دعوت ملل و ادیان سالفه که با عبارت فرضا (در ظل توجهات حضرت امام عصر عجل الله تعالی فرجه) یا امثال ذلک تهیه و شروع می‌شود، استفاده می‌فرمایند. مقرر فرمایید به عموم یاران عزیز آن سامان ابلاغ فرمایند که مطلقا از این قبیل کارت‌ها استفاده ننموده و از ذکر هر نوع عبارتی که بتوان از آن تظاهر به ادیان عتیقه[!] را استنباط نمود، خودداری فرمایند.

سند شماره 5
تبریک نیمه شعبان، مایه کمال تأسف بهائیت
محفل مقدس روحانی ملی بهائیان ایران
از قرار اطلاعاتی که به این هیأت رسیده، در شب نیمه شعبان از طرف مؤسسه تلویزیون تبریک به عموم شیعیان جهان گفته شده است. چون این دستگاه منتسب به امرالله‌ [= بهائیت] است، مایه کمال تأسف شد که چرا از طرف مؤسسه تلویزیون به چنین اقدامی مبادرت گردیده است؟
متمنی است از جناب آقای حبیب ثابت تحقیق شود که چگونه کارکنان آن مؤسسه به چنین عملی مبادرت ورزیده‌اند و برای جلوگیری از این قبیل اقدامات، چه رویه‌ای را اتخاذ نموده‌اند؟
ایادی امرالله در آسیا

منبع: بازتاب
جمع اوری توسط :ahd313

 

 

Powered by WebGozar