هشدار مدیر حوزه علمیه قم نسبت به تحرکات وهابیون و منافقین - امام زمان
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
متاسفانه وهابیون تندرو امروز با حمایت عوامل خارجی خود قصد دارند جوانان ما را به سمت خود جذب کنند.


مدیر حوزه علمیه قم با اشاره به تشدید شبهات و توطئه دشمنان علیه اسلام به ویژه تشیع، بر تحول سیستم آموزشی و پژوهشی روحانیت تأکید نمود.

به گزارش مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری عصر جمعه در گردهمایی ائمه جماعات مساجد قم با با اشاره به گسترش فعالیت مسیحیت و تصوف در کشور گفت: در برخی از نقاط کشور مسیحیان فعالیت‌های گسترده‌ای را برای جذب جوانان آغاز کرده‌اند و با ایجاد کلیساهای خانگی وعده‌های دورغین،‌ آنان را فریب می‌دهند.

وی افزود: متاسفانه وهابیون تندرو امروز با حمایت عوامل خارجی خود قصد دارند جوانان ما را به سمت خود جذب کنند.

مدیر حوزه علمیه قم همچنین به ترویج تصوف و وهابیت اشاره کرد و ادامه داد: امروز وهابیت با تمام توان در حال فعالیت است و کتاب‌های زهر‌آگین را به نام علمای ما به چاپ می‌رسانند و در اختیار جوانان قرار می‌دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به همکاری مخالفان نظام اسلامی با کاخ سفید در تبلیغات منفی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خدشه دار کردن آن تصریح کرد: ملت ایران همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس در کنار سپاه پاسداران ایستاده است، امروز نیز پاسداران انقلاب اسلامی را تنها نخواهد گذاشت.

وی از روحانیون به عنوان پاسداران انقلاب یاد کرد و گفت: روحانیون و ائمه جماعات باید با برنامه‌های مختلف مساجد را شاداب و پررونق گردانند و جوانان را به مساجد جذب کنند. روحانیت باید سنگربان جامعه باشد و در مساجد به تغذیه فکری و دینی افراد بپردازد و در ایجاد ارتباط با مردم تحول ایجاد کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری ادامه داد: اگر ما جوانان را به مساجد دعوت و آنان را از شبهات آگاه نکنیم وهابیت ضربه سنگینی بر آنها وارد خواهد کرد.

وی همچنین به دیدار نوری مالکی نخست وزیر عراق با مسوولان بلند پایه ایران از جمله رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: این مساله خشم آمریکایی‌ها را برافروخته است به گونه‌ای کاخ سفید حاضر شده برای نابودی دولت شیعی نوری مالکی در عراق چندین میلیارد تومان هزینه کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: یکی از منافقان اخیرا به کاخ سفید پیشنهاد داد که به جای انرژی هسته‌یی، سپاه پاسداران ایران را تحت فشار قرار دهند. آنها فکر می‌کنند اگر تز خود را عوض کنند می‌توانند به موفقیت دست یابند، در حالی که امروز بیش از هر زمانی مردم و روحانیت پشتیبان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شخصیت والای سیدالشهدا(ع)، تکلیف گرایی را رمز ماندگاری امام حسین(ع) دانست و بیان داشت: انسان مکتبی انسانی است که بر اساس وظیفه و تکلیف خود عمل کند و سرزنش دیگران تأثیری در اراده او نداشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری، شناخت اصل تکلیف و اقدام عملی برای تحقق اهداف الهی را دو عامل مهم در تکلیف گرایی دانست و تصریح کرد: انگیزه الهی برای انجام رسالت و وظیفه دینی از اهمیت بالایی برخوردار است و عملی ارزشمند است که مشروع باشد و با نیت خالصانه انجام شود.

مدیر حوزه علمیه قم با تبیین نقش حضرت سیدالشهدا(ع) در حفظ معارف دین اسلام گفت: اگر امام حسین(ع) نبود، دینی بنام اسلام باقی نمی ماند و سخنی از وحی نبود.

منبع خبر: مرکز خبر حوزه

 

 

Powered by WebGozar